עזרה בחגים

למה צריך להסתכל לשורש הבעיה ?

בחוף כרמל מושם דגש על הקהילתיות וערבות הדדית. במהלך שני עשורים פעלה הקהילה דרך הבית החם מול משפחות קשות יום וסיפקה להם את המענה הכלכלי, אבל יותר מכך את מאור הפנים והיחס המכבד. בשנות הקורונה לצערנו נוספו רבים למעגל העוני והאפשרות למענה לקשיים הכלכליים בבית החם, של משפחות שאינן מורגלות בבקשת עזרה, הדגישה יותר מתמיד את הצורך בהתגייסות הקהילתית מול כל משפחה ומשפחה.

איך כל זה עובד

עבודה מול הרווחה

מרבית המשפחות מופנות על ידי גורמי הרווחה הרשמיים בעתלית ובחוף כרמל. הבקשה ניתנת על בסיס חד פעמי – לרגל אירוע קשה מסוים, בקשה לחגים בלבד ויש משפחות המקבלות ליווי לפרק זמן ארוך עד לשיקומם הכלכלי.

שיחת בירור צרכים

הגורמים המתאימים מקבלים את המידע שצריך בכדי לתת את המענה המיטבי למשפחה. נבחנות אפשרויות הסיוע השונות החל מקבלת החבילה השבועית, דרך חבילות החגים, סיוע בעזרים רפואיים, אוכל חם וכו'.

שילוב בקו חלוקה ועזרה

המשפחה מתווספת למספר החבילות הנארזות על ידי המתנדבים ומשולבת במסלולים השונים של המתנדבים המגיעים עד לפתח הבית עם המצרכים. חוץ מהמתנדבים הפועלים בשכונות השונות של עתלית ישנה חלוקה קבועה למספר יישובים בחוף כרמל על בסיס קבוע מידי שבוע.

תמיכה בפתרון בעיות

תמיכה ועזרה בפתרון בעיות
גורמי הרווחה מוצאים בבית החם אוזן קשבת ואיכפתיות לכל משפחה המופנית על ידיה, כמו גם משפחות הפונות בעצמן כשיש מצוקה זמנית והמתנדבים מסייעים במאור פנים לכל פנייה.

ההישגים שלנו