העבודה שלנו

אנחנו ...

מידי יום שישי, בגשם ובשרב מגיעים המתנדבים הקבועים בהנחייתו של נחום יעקוב המנהל הלוגיסטי, למיון הירקות שנתרמו ולהכנת כמאה חבילות של ירקות ומצרכים נוספים. גם לירקות שאינם ראויים להיכנס לחבילה יש שימוש והם מועברים לפינות חי שונות למאכל לבעלי החיים. את החבילות מעבירים מתנדבים נוספים לבתי המשפחות בעתלית ועוד מספר ישובים בחוף כרמל.

פעמיים בשנה נערך מבצע נרחב של הכנת חבילות חג לקראת ראש השנה וחג הפסח. למבצע נרתמים מתנדבים תושבי עתלית והסביבה, חיילות וחיילים מהשייטת, בנות מהשירות הלאומי, תלמידי תיכון, עובדי המועצה ועוד. 

מאות החבילות כוללות מצרכים רבים ושפע ירקות לחג.

התוכניות שלנו

בפעילות הקיימת החזון להרחיב את מגוון המוצרים למשפחות ולהגדיל ככל האפשר את החבילות השבועיות והשי לחגים. 

לאפשר רכישת עזרים רפואיים מתאימים למרות עלות גבוהה.

ובעיקר להרחיב את מתן הארוחות החמות למסגרת יומית שתגיע לבתי הנזקקים – קשישים ומשפחות, ותספק ארוחה חמה מידי יום עד הבית.

מגוון התכניות הפועלות בימים אלו בבית החם מכוונות להרחבת ההיקף והמגוון, כמו כן עם הרחבת המתחם לאחרונה והוספת חדר קירור יש גם תכניות חדשות.

התנדבות בעתלית, בית חם

\\ 01

חלוקת סלי מזון

במהלך השבוע מתנדבי הבית החם אוספים את הסחורה ממספר חקלאים בחוף כרמל, לקט ישראל" שולח ירקות שנאספו ברחבי הארץ וישנם גם תרומות מירקנים. כל הסחורה שנאספה ממויינת ומחולקת לכמאה סלי מזון. בשנת השמיטה הקרובה סביר להניח שכמויות הירקות יפחתו ובבית החם מחפשים פתרונות נוספים של מוצרי מזון בכדי למלא את הסל.

\\ 02

עזרה בחגים

לקראת החגים הביקוש עולה מאד ובעיקר בשנות הקורונה האחרונות. בבית החם מבקשים להעשיר ככל האפשר את החבילות לחגים מבעלי עסקים שנותנים תרומה לקהילה, מפעלי המלח של עתלית ועוד.
גם לעבודת האריזה והחלוקה מצטרפים מתנדבים נוספים ביניהם תלמידים מכפר גלים, חיילים מבסיס השייטת, בנות שירות וחברים בקהילה המבקשים לעזור.

שקיות מזון למשפחות נזקקות לחג פורים
נאום ראש המועצה בבית חם עתלית

\\ 03

תכניות מיוחדות

בבית החם מחפשים דרכים נוספות לסייע לחברים בקהילה ולהביא ארוחה חמה מידי יום לקשישים ומשפחות חד הוריות. הכנת האוכל החם והשינוע עד לבתים עצמם כרוכה בלוגיסטיקה מסובכת ובעלויות גבוהות.
סיוע בעזרים רפואיים המתבצע כעת במספר מועט יחסית של מקרים, מפאת עלויות הגבוהות אי אפשר נכון להיום להיענות לכל הבקשות.
מערך של נהגים שיאפשר הסעה וליווי לקשישים שצריכים להגיע לטיפול בבתי החולים.

\\ 04

חינוך והעשרה

החינוך למעורבות ואכפתיות בקהילה מתחיל בהתנדבות ובעשייה. תלמידי תיכון במסגרת שעות ההתנדבות הקהילתית, תושבי עתלית, מגיעים לתת כתף ולסייע בחלוקת המזון. כמו כן בני נוער במסגרת כיתתית או דרך תנועות הנוער מסייעים באיסוף מוצרי מזון לקראת החגים השונים – ממתקים בפורים, מצרכים יסוד לראש השנה ופסח.
תוך כדי ההתנדבות הם טועמים מחשיבות הנתינה, הרגישות למצוקת האחר, וגם מתכבדים בתקיעת שופר לקראת ראש השנה.
בקיץ תשפ"ב מתוכננת מערכת חוגים מסובסדים להקל על העסקת הילדים בחופש, כמו כן נבדקים ערוצים לסבסוד החינוך הבלתי פורמלי במהלך השנה.

כיתה לחוגים בבית חם עתלית

ללמוד לעזור

בנאום שנשא ראש המועצה אסיף איזק בטקס ההוקרה למתנדבים ציטט את הרמטכ"ל אייזנקוט שאמר: "יש דרגה אחת מעל הרמטכ"ל והיא המתנדב", והוא מודה מאד לכל מי שתורם ומסייע לפעילות החשובה של הבית החם. ואכן ככל שפעילות הבית החם נחשפת בפני תושבים מחוף כרמל והם מבינם את החשיבות והתרומה שהבית החם מציע למשפחות רבות מעגל המתנדבים גדל.

עובדים ביחד

אין ספק שהמתכון להצלחה בבית החם בעתלית הוא בשילוב כל הכוחות של הרשויות, המתנדבים, החקלאים, בעלי העסקים, מוסדות החינוך והצבא למען הנזקקים בקהילה.
הרב סבג מגשים את החלום ורותם את כל הכוחות הרלוונטיים להרחבת התרומות והעשרת מגוון המוצרים המגיעים אל המשפחות. כמו כן הוא דואג להפניית העזרה המתאימה למשפחות בזכות שנים רבות של היכרות אישית עם כל המשפחות לדורותיהם, והפעלת הכוחות התורמים לסיוע לנתרמים.

התנדבות בעתלית, בית חם

מעורבות קהילתית

חברי הצוות של הבית החם מכירים אישית את המשפחות הנתרמות, מקפידים בכבודם ובשמירה על דיסקרטיות. חברי הצוות מודעים לכלל הבעיות ומנסים לתת מענה רחב ככל האפשר בטיפול במשפחות.
בתקופה מורכבת זו ישנם לצערנו משפחות חדשות שנכנסו למעגל העוני, וכל מי שפונה לבית החם מתקבל ברוחב לב.

עבודה עם רשויות מקומיות

המועצה האזורית חוף הכרמל תומכת במעלות הבית החם ומסייעת תקציבית ולוגיסטית.
ראש המועצה מר אסיף איזק, והסגנים רפי אבני וקובי ציטר מלווים את העשייה המבורכת בבית החם, נוטלים חלק בפעילות ומשבחים את תרומתו של הרב סבג לעתלית.
ועד עתלית מסייע במשאבים וכוח אדם שאותם הוא מקציב לפעילות הרווחה, החסד והחינוך של הבית החם.

עובדי מועצה חוף הכרמל מתנדבים בבית חם עתלית
מתנדבים בעתלית, בית חם עתלית

שת"פ עם עסקים באזור

מוטי מזרחי מצרופה, יו"ר ועד החקלאים בחוף כרמל, חקלאי מסייע בסחורה
אילן רחניאן מצרופה, חקלאי מסייע בסחורה
רפי כהן מניר עציון, חקלאי מסייע בסחורה
יהודה ממגדים, חקלאי מסייע בסחורה
חיים גולן מעתלית, מסייע ארגון לוגיסטי ובאיסוף סחורה
יוני מעתלית מסייע בעודפים מחנות הירקות
בני מכבי מעתלית, מסייע באיסוף סחורה
יאיר אמור מעתלית, מסייע באיסוף הסחורה

יש לנו חלום עזרו לנו להגשים אותו

החלום שלנו שלא יצטרכו אותנו, עד אז אנחנו כאן לכל מי שמזדקק לעזרתנו !